Коли у племінника Ніни нар одилася дівчинка Аня, жінка ще не знала, як ця маленька істота змінить їй життя

Закінчивши семирічку, Ніна пішла працювати на завод – мама на той час тяжко захво ріла, а іншого годувальника у сім’ї не було. У вісімнадцять тямуще дівчисько вже працювало майстром в одному з цехів оборонного заводу, і одночасно навчалася вечорами у заводському технікумі. На початку другого курсу в сусідній групі з’явився новенький — молодий фронтовик, який трохи кульгав на праву ногу. До Нового року Ніна та Федір стали чоловіком та дружиною. Маленька кімнатка в комуналці, в якій молоде подружжя жило разом із Ніниною мамою, здавалося їм хоромами. Лише два роки безмежного щастя подарувала доля Ніні. Федір загинув.

Так і залишилася Ніна Григорівна змолоду вдовою. Відразу після технікуму вступила до інституту, стала майстром дільниці, потім начальником цеху. Працювала самовіддано, віддаючи заводу всю себе, без залишку. За три роки до виходу на пенсію народилася донька у дорогого племінника, Феді. Він приїхав у місто, де мешкала Ніна Григорівна. Вона допомогла племіннику влаштуватися працювати. Незабаром він одружився, і тепер став батьком. Життя Ніни Григорівни осяяло нове світло. Молоді батьки радо прийняли допомогу Ніни Григорівни. Дівчинка з віком дедалі більше ставала схожою на покійного Федора. І здавалося їй, що це частинку його самого вона вирощує і плекає.

Advertisements

Потреба у турботах бабусі Ніни наростала, оскільки мати Ані звикла до алкоrолю. Так і жили: мама з татом кожен сам по собі, а Анечка – під крилом бабусі Ніни. Ніна Григорівна привчила онуку до читання, щодня зустрічала її з музичної спецшколи, та навчала з нею разом сольфеджіо. Племінник увесь час працював, приходив пізно, їхав у довгі відрядження, і зі спокійною душею довіряв доньці Ніні Григорівні. Аня виросла гарною, розумною, інтелігентною дівчиною. Ніні Григорівні довелося і Аніних дітей понянчити — вона довго не старіла, була бадьорою і чудово виглядала. Останні роки свого довгого життя Ніна Григорівна жила, оточена ніжною турботою Ані, її батька та її дітей.

Advertisements

Leave a Comment